Malatya Battalgazi Laminat Parke
Malatya Battalgazi Laminat Parke

Malatya Battalgazi Laminat Parke

 

Laminat Parke uygulaması Son yıllarda ev ve işyerlerinde yaygın olarak kullanılmaya başlanan laminat parke alırken dikkatli olunması icap ettiğini ifade eden Laminat Parke, yerli ürün kullanılmasının önemini vurguladı. Laminat parke günümüzde evler de işyerlerinde ve birçok yaşam alanında maksimum tercih edilen kaplama yer döşeme çeşididir. Parkeler laminat, lamine ve masif olmak üzere yapılış şekli ve yapılışında kullanılan malzemenin türüne levhaların yapıştırılma şekline nazaran üçe ayrılır.

 

Laminat parke üretimi en basit tabiriyle basımevi usulü ile boyanan ve istenilen desenin verildiği kağıtların sıcak press yöntemi ile basılıp sertleştirilip daha sonra farklı yapıştırıcı çeşitleri ile levhalara yapıştırılması ile yapılır. Direk ahşap parke üretiminden ise laminat parke üretimi günümüzde daha çok tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise doğayı ve ağaçları daha fazla tahrip etmemek ve yeşili korumaya çalışmaktır.

 

UZUN ÖMÜRLÜ KULLANMANIN YOLLARI


Laminat parkenin uzun ömürlü kullanılabilmesi için nelere dikkat etmeliyiz. “Laminat parkelerin uzun ömürlü kullanılabilmesi için zemin sağlamlığı ve düzgünlüğü çok önemlidir. Taban şap ise, bu şapın sağlam olması gerekmektedir. Aksi takdirde ileride parke üzerinde yürüdüğünüz vakit çıtırdama sesleri ve esnemelere sebep olabilir. Çok rahatsız edici bir durum olan çıtırdama seslerini gidermek imkansızdır. Parkelerin sökülüp zeminin yeniden şaplanması gerekir ki bunun maliyeti de yeni bir döşeme ile aynıdır. Bu tip sıkıntılara girmemek için önceden zeminin denetim edilmesi ve arızaların giderilmesi gerekir. Zeminde olabilecek yükseklik ve çukurlar da laminatların esnemesine ve bu genişleyen yerlerden kilit sistemin kırılmasına ve dolayısı ile size ek bir masraf ve zahmet getirecektir. Sağlam ve düzgün bir zemin elde etmek için en pratik çözüm self-leviling şapıdır. Çabuk kuruyan ve rahatlıkla düzgünleştirilebilen bir yapıya sahiptir. Çok sık karşılaşılan zemin problemi de şap altından döşenmiş kalorifer borularının üzerinin muntazam kapatılmamış oluşu. Maalesef kalorifer döşemçıları zemini kırıp boruları döşeme işleminden sonrasında dolgu işlemini pek özenerek yapmıyorlar. Bizlerse tüm bu kusurları bildiğimiz  ve uzun yıllardır sektörün içinde olduğumuz için tüm işlemleri kendi evimizmiş gibi çözüp sizlere sorunsuz şekilde teslim ediyoruz.

 

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014